Woda, kamień i uzdatniacze – Energy Water

Woda – konkretniej jej jakość – to temat często poruszany podczas codziennych rozmów. To naturalne, że interesuje nas, co pijemy i czego używamy do gotowania. W dodatku ta „jakość” to przedmiot wielu sporów, ponieważ sprawa wcale nie jest oczywista. Na ocenę jakości wody składa się wiele czynników: mętność, barwa, zapach, odczyn, zawartość metali itd. Najpopularniejszym z nich jest twardość, czyli zawartość składników mineralnych w roztworze. I tu pojawiają się zawiłości, bo to, co dobre dla nas, niekoniecznie jest dobre dla naszych pralek i zmywarek.

Woda do uzdatnienia

Dobrym pomysłem jest zamontowanie w domu uzdatniacza galwanicznego wody. Urządzenie to ogranicza osadzanie się kamienia, co przedłuża żywotność podłączonych do instalacji urządzeń, ale także poprawia ich wydajność i pozwala na ograniczenie strat energii. Bardzo wskazane jest stosowanie uzdatniaczy przy podgrzewaczach wody. Uzdatniacz tworzy higieniczne zabezpieczenie na ścianach rur, które zapobiega przedostawaniu się bakterii.

woda energy water

Uzdatniacz nie wymaga zewnętrznego zasilania, serwisu ani specjalistycznego montażu. To wygodne rozwiązanie dla osób mających na uwadze jakość wody płynącej w ich instalacji. Woda po zastosowaniu uzdatniacza staje się smaczniejsza, zdrowsza i mniej inwazyjna dla sprzętów AGD.

12 myśli nt. „Woda, kamień i uzdatniacze – Energy Water

 1. Pierwszy raz czytam o tych uzdatniaczach. Są niedrogie, nie wymagają serwisu i doglądania.
  Może wypowie się ktoś, kto je używa?

 2. Witam,
  Ja posiadam taki uzdatniacz w nowym budynku od kilku miesięcy.
  Widzę efekty – jest o 70% mniej plam z kamienia na kabinie prysznicowej, kranach i kwiatki rewelacyjnie reagują na tę wodę. Nie wiem jak pozostałe urządzenia ponieważ mąż nie zagadał do nich ale faktycznie może dlatego że nie było potrzeby. Mam tu na myśli naszą spłuczkę w toalecie która się zacinała bo było sporo kamienia już po niecałym roku użytkowania i trzeba było wymienić na nową :/
  Obecnie mamy spokój i nic się nie dzieje. I mam wrażenie że pomaga na skórę – jest o wiele mniej wysuszona pomimo, że nie zmieniałam kosmetyków.

  • Dzień dobry, czytam zasadę działania wątpliwości zakupu zmieniają się na pewność i z powrotem. Proszę napisać jak jest z osadem w czajniku, producent zapewnia że go nie ma. A jak jest u Pani? Jak urządzenie się sprawuje po dłuższym czasie.
   Dziękuję i pozdrawiam

 3. Też mam, ale dopiero miesiąc. Kabina prysznicowa lepiej wygląda, urzędzenia takie jak zmywarka czy ekspres to jeszcze nie wiem. Zbyt krótko poprawiamy jakość wody, żeby coś powiedzieć. Ale myślę, że to jest dobre rozwiązanie.

 4. Witam
  Użytkuję od miesiąca i to naprawdę działa ,kamień praktycznie zniknął z naszych urządzeń ,prysznica i umywalek …
  Niewielkie pieniądze , gorąco polecam

 5. Pierwszy raz spotykam się z takimi urządzeniami. Jak widzę po opisie wreszcie załatwiłby problem kamienia, który osadza się na zlewach, kabinie prysznicowej. A co najważniejsze piłabym zdrowszą wodę

 6. Mieliśmy bardzo twardą wodę, aż do momentu zainstalowania tego urządzenia. Mały „cudak” o wielkiej sile działania. Woda faktycznie dużo lepsza. Kamień nie osadza się na urządzeniach. Jeśli chodzi o montaż to jest bardzo prosty i nie ma z tym żadnego problemu. Ja ze swojej strony polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.