Ochronna warstwa hydrofobowa.

W jaki sposób i dlaczego tworzona jest ochronna warstwa hydrofobowa? Czy przydaje się w łazience?

Magiczny kwiat lotosu w Twojej łazience.

kwiat_lotosuNanotechnolodzy do wymyślenia preparatu, który tworzy na gładkiej powierzchni hydrofobową warstwę ochronną, wykorzystali efekt, który w naturze występuje na liściach kwiatu lotosu. Na gładkiej powierzchni rozprowadzony jest specjalny preparat, którego małe cząsteczki tworzą sieć. Duże cząstki wody nie mogą przez nią przeniknąć, dlatego spływają po powierzchni. Łączą się w duże krople zabierając ze sobą zabrudzenia.

Ochronna warstwa hydrofobowa firmy Sotin.

magic_viewFirma Sotin oferuje płyn Magic View. Można go rozprowadzić na wszystkich gładkich, czystych i suchych powierzchniach (szkło, ceramika, armatura). Najczęściej warstwę tę nakłada się na drzwi kabiny prysznicowej. Dzięki niej osad z mydła lub kamienia nie ma możliwości przywarcia do szklanej powierzchni.

 

Efekt możecie zobaczyć na filmie.

 

W jaki sposób stosować preparat Magic View?

Wybraną powierzchnię należy dokładnie umyć (do mycia kabiny prysznica polecamy Sotin 130) oraz osuszyć. Przy pomocy atomizera rozprowadzamy niewielką ilość preparatu na powierzchni. Miękką ściereczką (np. do luster) rozcieramy dokładnie i równomiernie na powierzchni. Pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 20 minut i ponownie wycieramy ściereczką. Jeżeli preprat zostanie dobrze rozprowadzony, to ochronna warstwa hydrofobowa jest zupełnie niewidoczna.

ochronna warstwa hydrofobowa

 

5 myśli nt. „Ochronna warstwa hydrofobowa.

  1. Ten preparat to rewelacyjne rozwiązanie dla mnie. Nie znoszę czyszczenia kabiny z osadu z mydła, bo jest to bardzo uciążliwe zazwyczaj. Do tego fajnie nabłyszcza

  2. To jest genialny produkt, w końcu mogłabym odpocząć od częstego mycia a potem wycierania szyb w kabinie wannowej. Czystsze szyby to spokojna kąpiel relaksacyjna a nie myślenie o plamach z wody i kosmetyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.