Mycie okien – najlepsze sposoby.

Co zrobić, aby umyć szyby szybko i bez smug?

Mycie okien – kilka zasłyszanych sposobów na szybkie, bezproblemowe, bezsmugowe mycie okien.

Preparat do mycia okien.

1. Woda z szamponem przeciwłupieżowym.
2. Woda z octem.
3. Woda z płynem do naczyń.
4. Gotowy płyn do mycia okien, koniecznie z alkoholem.
5. Gotowy płyn do mycia okien, ale koniecznie bez alkoholu.
6. Tylko woda.
7. Bardzo dobry gotowy płyn do mycia okien, np. Sotin G140.

mycie okien Sotin G140

Czym wycieramy umyte szyby?

1. Specjalny ściągacz do wody – gumka.
2. Specjalna ściereczka do mycia szyb.
3. Ściereczka bardzo chłonna, z mikrofibry.
4. Ręczniki papierowe.
5. Gazety, koniecznie czarno-białe. Niektóre tytuły zwiększają nakład wiosną. Oficjalnie twierdzą, że ludzie lubią sobie poczytać gazetę w parku w czasie słonecznej pogody. My wiemy swoje.
6. Rajstopy lub tylko pończochy. Nie mogliśmy dociec czy mają to być nylony, czy z przędzy lycra, czy z poliamidu, czy z elastanu. Czy mają być wpinane w pasek, czy samonośne (z koronką lub silikonowym wykończeniem). Popularne strony z dobrymi radami milczą na ten temat. Dowiedzieliśmy się tylko, że najlepiej szyby poleruje się starymi pończochami.

Co zrobić, żeby szyby nie brudziły się tak szybko?

1. Kupić firanki z gęstym wzorem, żeby nie widzieć szyb.
2. Stworzyć na szybach efekt kwiatu lotosu. Odpycha on wodę, która spływa po szybie dużymi kroplami i zabiera ze sobą brud. Taką ochronną warstwę nazywamy hydrofobową (nielubiącą wody). Możemy ją wykonać:
– specjalnym preparatem, np. Magic View (zalecane)mycie okien - magic view
– pianką do golenia,
– wazeliną.
Pamiętać jednak musimy, że warstwa ochronna tylko opóźni brudzenie się szyb i każdy deszcz sprawia, że jest ona coraz cieńsza. Najlepszym rozwiązaniem są chyba jednak nieprzejrzyste firanki.

 

Mycie okien to prawie to samo co gotowanie żurku lub bigosu. Każda gospodyni ma swój przepis i jest przekonana, że najlepszy na świecie.

Nie ważne jaki sposób wybierzesz, ważne, żeby zrobić to szybko i sprawnie. Jest wiele innych ważniejszych i ciekawszych rzeczy do robienia. Sprzątanie nie powinno nam zaprzątać zbyt długo myśli. Taka jest dewiza użytkowników preparatów Sotin:

sprzątanie trwa krócej niż jedną chwilkę.

 

Wielbicieli oraz przeciwników mycia okien zapraszamy do udziału w konkursie. Będziecie mieli okazję wypróbować najlepszy płyn do mycia okien – Sotin G 140.  Link do konkursu TUTAJ.

Zapraszamy do komentowania tego artykułu. Podzielcie się swoimi sprawdzonymi sposobami. Wiosna, to czas, kiedy większość kobiet (czasem z pomocą swojego mężczyzny) będzie musiała się zmierzyć z brudnymi oknami.

Każda rada jest cenna.

26 myśli nt. „Mycie okien – najlepsze sposoby.

 1. Moja teściowa preferowała zawsze bawełniane szmatki. Niestety nie takie tam zwykłe. Zawsze w czasie wizyty (kiedy byłam w pracy i babcia odwiedzała dzieci) moje pociechy traciły jakiegoś t-shirta. Niestety czasem ulubionego, z ulubionym bajkowym bohaterem. Wiadomo, czyste okna są najważniejsze na świecie!

 2. Muszę przyznać, że sposób z firankami mi się podoba 😉 Próbowałam pianki do golenia na szybach samochodowych, ale trzeba było bardzo długo wycierać, żeby nie było smug.

  • łatwiej jest zastosować Sotin 135. Przy pomocy Magic View tworzy się grubszą warstwę hydrofobową, ale też trzeba się napracować

 3. Fajne sposoby,ale o szamponie przeciwłupieżowym zamiast któregoś z płynów jeszcze nie słyszałam i rajstopach do ścierania okien 🙂

 4. Ja zawsze myje jak szyby nie sa nagrzane od słonca ,uwielbiam w deszcz myc. Niezbedne przy tym sa mi Ściereczki bardzo chłonne najlepiej , z mikrofibry lub moja myjka . Moja córka psika mi płynem a ja wycieram i myje:) Od małego sie uczy chodz ma dopiero 2,5 roku.

 5. Bardzo często kupuję Ajax do mycia szyb. Ogólnie nie lubie tej czynności, bo ciągle widzę jakieś smugi i czyste okno graniczy z cudem. Co wyczyszczę to za kilka dni znów widzę niedoskonałości. A mam okien sporo!

 6. Uwielbiam myć okna 🙂 zawsze podoba mi się efekt po. Co prawda specjalne produkty są w tej chwili moim ulubieńcem, bo nie wyobrażam sobie miliona smug 😉 i to jest to czego oczekuje w każdym produkcie.

 7. Kiedyś modne było mycie gazetami i super się je czyściło… dopóki nie wymieniliśmy okna na nowe.. zaraz rysy zaczęły wyłazić Teraz myjemy płynem i ręcznikiem papierowym

 8. Ja okna myję wodą z octem, a framugi środkiem do czyszczenia. Korzystam z pomocy ściereczki z mikrofibry. Z chęcią bym wypróbowała równie skuteczny, a mniej drażniący nos sposób.

 9. Ja myje woda z plynem do naczyń plus płyn do mycia okien. Kiedyś mylam nawet gazeta bo nie wierzyłam mamie że tak można. I szok udało się: )

 10. Jestem ciekawa.jak radzi sobie Sotin G140 z wszelkimi niechcianymi smugami. Do tej pory miałam okazję stosować wodę z płynem do naczyń. Była to nagła konieczność bo spodziewałam się gości, a pod ręką miałam tylko bieżącą wodę oraz płyn do naczyń . No cóż począć … Co zrobić gdy skończy się płyn do naczyń? Kobieta, musi temu zaradzić… użyłam mieszanki wody z dodatkiem płynu i ręcznika papierowego.

 11. Ja używam multiściereczki i wody. Może ściereczka nie jest najtańsza, ale na oknach nie mam żadnych smug. Używam jednej do szyb i luster od kilku miesięcy i póki co dalej świetnie działa.

 12. Mi się spodobał pomysł na firanki i powiesilam sobie w samochodzie, super pomysł nic nie widzę, słabo się prowadzi ale staram się zawsze rozsunac troszkę efekt murowany Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.