Czym umyć okna?

Jaki preparat sprawdzi się najlepiej? Czym szybko umyć okna?

Czym umyć okna? To pytanie będzie nas nurtowało już za kilka dni. Zima, choć bardzo nie chce, ustąpi miejsca wiośnie.
Razem z przedwiośniem do naszych mieszkań będą zaglądały wesołe promienie słoneczne. I niestety, smugi na szybach zaczną być bardziej widoczne.
Może za dwa tygodnie… może za trzy… ale czeka nas nieuchronnie… WIELKIE WIOSENNE MYCIE OKIEN!!!

Znamy szybomaniaków, którzy już się cieszą, na wspólne szorowanie. Znamy też malkontentów, którzy nam zaraz odpowiedzą: Jak to okna? Znowu?

Dla wszystkich mamy kilka propozycji. Szybomaniakom umilą pucowanie, pozostałym skrócą czas potrzebny do wyszorowania okna do niezbędnego minimum.

SOTIN G140 – preparat gotowy do użycia, zawiera salmiak, bardzo skuteczny
ALCHEMICA lustra i szyby bez skazy – nazwa mówi już wszystko
FORLUX antypara nano – zawiera alkohol, opóźnia osadzanie się pary na szybie
7 d’Armor NET VITRES – doskonale usuwa tłusty brud

Akcesoria:

ścierka_trwała_mikrofibra ścierka_mycie_okien ściereczka_uniwersalna rękawice_gumowe myjka_do_okien ścierka_do_luster

 

O myciu okien pisaliśmy już wcześniej, z okazji zeszłorocznego WIELKIEGO WIOSENNEGO MYCIA OKIEN, w artykule Mycie okien – najlepsze sposoby.

czym czyścić okna

 

 

 

67 myśli nt. „Czym umyć okna?

 1. Do mycia ram wypróbowałabym 7 d’Armor NET VITRES ponoc doskonale usuwa tłusty brud .
  Dzięki użyciu ALCHEMICA lustra i szyby bez skazy moje szyby powaliłyby szyby sąsiadek na kolana 😉

 2. Okna szybko się brudza,zimą za bardzo tego nie widać. Wiosna przyjdzie trzeba je umyć i warto wykorzystać któryś z produktów podanych w artykule. Polecam

  • Przepraszam za błąd miało być że okna to jest najgorsze co może być do czyszczenia bo prawie zawsze zostają smugi

 3. Najlepszym sposobem na mycie okien jest forlux antypara . Miałam okazję stosować ten produkt i jestem z niego w 100% zadowolona i mogę to polecić każdemu:)))

 4. Ściereczka z mikrofibry do mycia okien może będzie moim ratunkiem kurde nigdy nie udało mi się umyć idealnie okna żeby nie zostały smugi :/ Muszę ją przetestować a tym czasem oczekuję ciepłych dni za oknem !

 5. Myje okna i lustra srednio co 2 dni ( dzieci lubią tak odcisnąć rączki) myślę że fajnie by się U mnie sprawdził 🙂

 6. Do mycia okien używam płynu do mycia szyb i ściereczki z mikrofibry, dlatego mycie jest szybkie, a okna nie maja zacieków.

 7. Najlepszym sposobem na mycie okien jest ALCHEMICA lustra i szyby bez skazy Idealne środki, i szybciej wszystko pójdzie jesli ma sie dobry produkt to pójdzie raz dwa umycie i gotowe a wy macie dobre ❤

 8. Teraz akurat będe myć okna przed wielkanoca troche roboty mnie czeka:( Czasem by sie przydalby robot ktory zrobi za mnie a ja wypije kawke:) Ale jak trzeba to trzeba tym bardziej jak jest piękny widok na kwiaty:) Sotin dział cuda 🙂

 9. Teraz to jest straszny problem z umyciem okien…na dworze minusowe temperatury… ale wewnątrz można umyć..ramy myję woda ocet i odrobinę sody..od razu są super białe ramy…a szyby do wody dodaję odrobinę octu… poleruje rajstopami… błysk jest mega.

 10. Ja używam ściereczki specjalnej do szyb i okien do tego czysta woda a pużniej ręczniki papierowe i po problemie wiem bo stosuję

 11. Koniecznie muszę zaopatrzyć się w wymienione przez Was produkty! U mnie zazwyczaj zacieki i smugi…a FORLUX antypara nano zapewne pomoże mi w walce z „wiecznie zaparowanymi szybami” po długich, gorących kąpielach 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.