Czym myć nową kabinę prysznicową?

Właśnie kupiliśmy nową kabinę prysznicową. Co zrobić, żeby długo się cieszyć jej blaskiem?

Nową kabinę prysznicową umyć łatwo, ale należy o nią zadbać, aby taka piękna pozostała na długo. Widzę dwa sposoby, które są uzależnione od wody jakiej używamy w domu, a właściwie od jej twardości.

Jeżeli woda nie jest twarda.

Możemy stosować wyłącznie Sotin 135, umyje on kabinę, tworząc równocześnie delikatną warstwę hydrofobową.

Twarda woda.

Możemy sami określić, czy mamy ten problem. Na kranach osadza się matowy, jasny nalot. Jest on trudny do usunięcia, do mycia armatury musimy używać preparatów z kwasami (Sotin R87, alchemica).
Wracając do meritum… jeżeli mamy twardą wodę, to proponuję utworzyć sobie na nowych ściankach prysznicowych, warstwę hydrofobową. Możemy to wykonać przy pomocy preparateu Magic View, woda będzie spływała dużymi kroplami i uniemożliwi w ten sposób osadzanie się brudu i kamienia na kabinie prysznicowej. Później możemy używać dowolny płyn (Alchemica, Sotin) aż do czasu, gdy warstwa ta zostanie zmyta.

Kabina prysznicowa z fabrycznie wykonaną warstwą hydrofobową.

Co zrobić, jeżeli producent zabezpieczył szkło kabiny warstwą ochronną i przekonuje nas, że nasza kabina nigdy nie będzie się brudziła?
Mamy dwa rodzaje fabrycznych powłok hydrofobowych. Specjalnie wykonane (wypolerowane) wysokogatunkowe szkło i nałożoną w procesie produkcyjnym powłokę.
Szkło jest trwałe i jego pierwotne cechy pozostaną niezmienione. Nie znaczy to jednak, że myć kabiny nie będzie trzeba, będzie się jednak brudziła wolno.
Powłoka nałożona na szkło w procesie produkcyjnym też się ściera, nie jest wiecznie trwała. Oczywiście czas jej żywotności jest bez porównania dłuższy niż warstwy utworzonej własnoręcznie preparatem Magic View. I dla takiej kabiny polecam też oba, opisane wyżej, rozwiązania. Tworząc zmywalną błonę ochronną, chronimy też tę firmową powłokę. Możemy oczywiście poczekać z preparatem Magic Veiw do czasu, gdy blask kabiny zacznie nieco zanikać.

Artykuł jest o nowych kabinach, ale przypomnę tu jeszcze raz bardzo ważną rzecz. Jeżeli nakładamy warstwę hydrofobową na kabinę już używaną, to MUSI być ona bardzo dokładnie domyta preparatem Sotin 130. Tak aby nie został na niej osad z kamienia. Jeżeli nałożymy na brudną powierzchnię powłokę, to nie doczyścimy jej, aż do czasu zlikwidowania warstwy hydrofobowej.

magic_view

 

11 myśli nt. „Czym myć nową kabinę prysznicową?

  1. Fajnie było by gdybyście dali szansę mi,abym zobaczyła jak ma kabina cudnie lśni w te wiosenne pogodne dni. Chętnie produkt przetestuję i zadowolona się pocZuję. 😉 extra produkt wart wyprobowania.

  2. Muszę go zakupić żebym się przekonać czy jest tak dobry z opisu to super produkt brawa za dobry artykuł dla autora pozdrawiam

  3. Kamień na drzwiach prysznicowych to moja zmora, sprawia że łazienka zawsze wygląda niechlujnie. Muszę zakupić ten preparat.

  4. O, to całkowicie mój problem! Koniecznie wypróbuję te preparaty, może jest szansa na ponowne piękno mojej kabiny <3

  5. To mój problem właśnie z kamieniem jak i z innymi zabrudzeniami , dobrze by było mieć taki środek który ułatwi utrzymanie czystości w kabinie prysznicowej .

  6. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych. Specjalne mleczka i pasty bywają skuteczne, jednak należy uważać na te, które zawierają twarde mikrogranulki. Ten składnik wprawdzie skutecznie usuwa uporczywy nalot, jednak może zmatowić ściany kabiny i pozostawić na nich nieestetyczne rysy. Podobnie rzecz się ma z akcesoriami czyszczącymi. Nie warto używać szorstkich gąbek zmywakowych, lepiej zainwestować w bawełniane ściereczki i gumowy ściągacz do wody. Najlepszym sposobem na utrzymanie kabiny w czystości jest spłukiwanie jej wodą po każdym prysznicu i nie dopuszczanie do osadzania się trwałego nalotu. Wówczas delikatne detergenty będą wkraczać do akcji jedynie okazjonalnie i z pewnością poradzą sobie z zabrudzeniami.Polecam płyn do mycia kabiny prysznicowej SOTIN 130

  7. Kiedy rok tem skończyliśmy upragniony remont łazienki,nie spodziewałam się,że z zachowaniem idealnego stanu zarówno nowej armatury jak i kabiny prysznicowej będzie tyle zachodu. Chociaż czyszczę je regularnie, kamień i nalot, który osadza się na ich powierzchniach czasami naprawdę spędza mi sen z powiek. Zauważyłam,że domowe sposoby jak choćby woda z octem są skuteczne, ale niestety na krótko, wiec chyba czas na wyciągnięcie ostrej artylerii. Opisany w atykule pomysł z nałożeniem warstwy hydrofobowej bardzo mi się spodobał i w najbliższym czasie przekonam męża do tego zastosowania. Pozostaje j mi edynie dokładnie umyć kabinę prysznicową a potem długo cieszyć się jej idealnym wyglądem dzięki Państwa produktom.

  8. Mamy z Mężem w planie zakup nowej kabiny prysznicowej, więc Wasz artykuł jest dla mnie jak najbardziej na czasie! Kupno Sotin 135 będzie naszym następnym krokiem, bo mamy nadzieję, że ta nowa kabina będzie nam służyć przez dłuuuugie lata, więc odpowiedni preparat do jej mycia to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.