Płyn do mycia szyb – konkurs

Pomysłów na mycie szyb jest wiele. Niektóre dosyć klasyczne, niektóre zupełnie nielogiczne, a co dziwniejsze, czasem skuteczne.

Jaki płyn wybrać?

Lepiej taki z alkoholem, czy bez? Czy używać w ogóle płyn do mycia szyb? Może lepiej szampon przeciwłupieżowy do włosów? Czy sprawdza się mycie okien octem?

płyn do mycia szybMy w sklepie nie mamy aż tak głębokich rozterek. Do mycia szyb wszyscy używamy płynu Sotin G140, lecz przy ściereczkach zdania są już podzielone. Niektórzy z nas wolą specjalną ściereczkę do szyb, inni wolą uniwersalną Jana Niezbędnego.

Czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na dokładne, „bezsmugowe” umycie szyb?

 

Zaczynamy konkurs – płyn do mycia szyb!

Opiszcie w komentarzach swój własny sposób mycia okien. Wśród osób, które podzielą się z nami swoim patentem rozlosujemy jeden płyn do mycia szyb Sotin G140.

Konkurs będzie trwał do końca marca.

płyn do mycia szyb

Nagroda wysłana zostanie kurierem InPost tylko na terenie Polski
Wyniki opublikowaneKonkurs nie podlega Ustawie z dn. 29 lipca 1992 o grach i zakładach wzajemnych (Dz.U. 1992 nr 68 poz. 341). zostaną do pięciu dni od zakończenia konkursu

12 myśli nt. „Płyn do mycia szyb – konkurs

 1. Ten czas właśnie się zbliża… O zgrozo wiosenne mycie okien, czyli wręcz zeskrobywanie szpachlą, z moich pięknych szybek ton kurzu zmieszanego z szalejącym deszczem. Do tego pozostałości po tym czymś, co wylatywało z kilkudziesięciu kominów w okolicy przez całą zimę, a jak wiadomo ta pora roku dopisała nam jak nigdy. No ale spokojnie… szpachelka to jedynie sposób tkwiący w mojej wyobraźni, nie mama zamiaru wdrażać tego planu w życie, choć prosi się i to dosłownie.
  Ze stoickim spokojem podchodzę do mycia okien, zwłaszcza na wiosnę, wcześniej oczywiście psychicznie się na to przygotowuję. Płyn bez alkoholu, ale wzbogacony ładnym zapachem, jak już czerpać z tego przyjemność to z przytupem i obowiązkowo kawa – to tak między jednym a drugim oknem i papierowe ręczniki, które sprawdzają się najlepiej przy takich porządkach. A na koniec… no cóż upajanie się dobrze wykonaną pracą, w końcu umyć 10 okien, z czego trzy balkonowe, to kawał dobrej roboty….

 2. Ja nie mam jakoś specjalnie wyszukanego sposobu na mycie okien, używam starego sposobu który pokazała mi moja babcia, jest bardzo skuteczny.
  Rozpryskuje na okno płyn do szyb i wycieram czarno-białą gazetą dzięki czemu nie zostają mi żadne smugi, a w okno aż chce się spojrzeć. to mój najlepszy sposób choć bardzo stary 😛

 3. W moim domu mycie okien wygląda tak, że ja myję na górze a dwuletnia córka na dole. I zaprawdę powiadam wam, inaczej się nie da. Później ja poprawiam po córce, a ona po mnie nie da rady,bo nie sięgnie, na szczęście.
  Ale do rzeczy. Do mycia okien używam wody z płynem do mycia naczyń, do której dolewam ciut octu. Wszelkie zabrudzenia schodzą z okien jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a wycieram oczywiście ręcznikami papierowymi. A córka pomaga, a jakże, i urywa mi „dungi” czyt. długi kawałek ręcznika. Smug brak, o tak!!!

 4. Pingback: Mycie okien - najlepsze sposoby.

 5. Kiedy mam dobry płyn, to wystarczy mi do niego jedna ściereczka. Kiedy mi zabraknie Sotina to jeszcze muszę usuwać smugi ręcznikiem papierowym.

 6. Jeżeli chodzi o mycie okien to do tej pory sprawdzała mi się świetnie zasada – co w lodówce to siup na okno 🙂 Woda plus ocet lub woda plus cytryna sprawdzały się zadowalająco. 🙂

 7. Płynów Sotin jeszcze nie znam, ale jeżeli nie wygram, to kupię. Naczytałam się dużo dobrych opinii. Nie oszczędzam na preparatach do czyszczenia, kupuję zawsze te z górnej półki lub sprawdzone i polecone przez znajomych. Czasem sprawdza się jakiś prosty i tani patent. Ale raczej nie przy myciu okien, tu muszę mieć dobry płyn, porządne dwie ściereczki (JanNiezbędny albo Smart) i gumkę do ściągania i długie rękawice gumowe. Dopiero tak uzbrojona odważę się podejść do tematu mycia okien.

 8. Mój sposób mycia okien? Włączam ulubioną, pobudzającą piosenkę i w jej rytm pucuję okno do czysta łącząc przyjemne z pożytecznym!

 9. Nie myję okien w zimy dzień, ponieważ szkło jest wtedy szczególnie kruche, ani w pełnym słońcu, gdyż woda wysycha za szybko i na szybach pozostają smugi. Okna skutecznie i tanio myję wodą z odrobiną octu. Wycieram je potem pogniecioną gazetą a nie szmatką.

 10. Jeśli chodzi o sprzątanie jestem najgorsza panią domu jaką można sobie wyobrazić 😉 Jednak na szczęście mój chłopak jest bardzo we mnie zakochany i z przyjemnością myje wszystkie okna za mnie 😉 Wystarczy tylko ładny uśmiech i kilka czułych spojrzeń 😉 Najprzyjemniejsza metoda na świecie :)_

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.