Ekologiczne środki czyszczące firmy Forlux

Firma Forlux, znany i uznany producent profesjonalnych preparatów czyszczących, wprowadza do produkcji ekologiczne środki czyszczące.

Wszystkie składniki nowych produktów posiadają certyfikaty Eco. Jako konserwant został użyty został alkohol etylowy, który jest dopuszczony do stosowania przez Centrum Certyfikacji ECO.

Nowe preparaty są bezpieczne dla środowiska i mają delikatniejszy zapach.

Mycie ceramicznych i metalowych sanitariatów. usuwanie kamienia i rdzy.

Preparat ECO SG101  przeznaczony jest do mycia ceramiki sanitarnej. Nadaje się także do mycia metalowych muszli klozetowych, wanien i umywalek. Zawiera kwasek cytrynowy. Preparat występuje w butelce typu kaczka 75 ml, która pomaga na dokładne rozprowadzenie preparatu na mytej powierzchni. Dostępny też jest w ekonomicznym, pięciolitrowym baniaku SG501.

mycie sanitariatów ceramicznych ECO SK101

Preparat ECO SK101 jest przeznaczony do mycia powierzchni odpornych na działanie kwasów: sanitariatów ceramicznych, terakoty, glazury, szkła. Preparat jest koncentratem, można go używać w stanie rozcieńczonym. Występuje w opakowaniu litrowym oraz pięciolitrowym (ECO SK501). Zawiera kwasek cytrynowy.

Koncentrat do mycia powierzchni zmywalnych ECO PZ107.

Nadaje się do mycia wszystkich powierzchni zmywalnych, także marmuru i plastiku. Stosuje się w formie rozcieńczonej. Po umyciu powierzchni mających kontakt z żywnością, należy je dokładnie spłukać wodą. na pozostałych powierzchniach pozostawić do wyschnięcia.

Opakowania: 1 litr ECO PZ107 oraz 5 litrów ECO PZ507.

Płyn do mycia podłóg ECO PC108

Preparat do mycia podłóg wszystkich rodzajów podłóg z wyjątkiem wykładzin dywanowych i surowego drewna. Stosuje się rozcieńczony. Nie wymaga spłukiwania. Opakowanie 1 l i 5 litrów (ECO PC508).

 

 

 

9 myśli nt. „Ekologiczne środki czyszczące firmy Forlux

 1. Myślę, że ekologiczne preparaty czyszczące to nasza przyszłość. Działają bardzo dobrze na zabrudzenia, w sposób naturalny usuwają osady, kamień i są bezpieczne dla środowiska i naszej planety. Kwasek cytrynowy ma bardzo szerokie zastosowania zarówno w kuchni jak i w czyszczeniu, wybielaniu. To naturalny i ekologiczny środek czyszczący bez zbędnej chemii.

 2. Uważam że ekologiczne środki czyszczące są nam bardzo potrzebne chociażby aby chronić środowisko naturalne przed skażeniem. Kwasek cytrynowy to naturalny środek wybielający jak i czyszczący, nie zawiera zbędnej chemii, jest bezpieczny dla rąk, powierzchnie wystarczy spłukać wodą.

 3. Osobiście używam tylko preparatów z naturalnymi składnikami, robię tak ze względu na środowisko ale również na dzieci nie mamy w domu żadnych szkodliwych bądź trujących substancji. Preparaty zawierające kwasek cytrynowy są również skuteczne jak te które mają w sobie pełno chemii. Zapowiadają się fajne produkty 🙂

 4. Moim zdaniem preparaty naturalne są mega świetne nie są szkodliwe dla zdrowia a przyjazne dla środowiska.
  My powinniśmy dbać i nasza orabete bo ona daje nam zycie.
  Ja od jakiegoś czasu myje okna i lodówkę z octem i muszę przyznać że są lepiej umyte niż innym preparaem gotowym w sklepie.
  Tak samo są z sokiem cytryny.
  Żałuję że nie słuchałam jak moja babcia opowiadala jak to ona używała środków czystości bo kiedyś sama sobie je robiła.
  Ale cieszę się że są teraz strony które zajmują się tym i chętnie je czytam i wdrażam to do mojego domu.

 5. W czasach kiedy musimy walczyć o przyszłość naszej planety i następnych pokoleń rozwiązania ECO i natural są jak najbardziej pożądane. Im więcej wokół nas produktów tego typu, które nie tylko skutecznie pomagają w utrzymaniu czystości ale również zapewniają ochronę środowiska tym lepiej dla nas wszystkich. Osobiście delikatnie mówiąc wręcz uwielbiam giga opakowania, które pozwalają za jednym zamachem dokonać zakupu z konkretnym zapasem – najczęściej jednocześnie ograniczając również wydatki – oraz ograniczyć ilość wyrzucanych pustych opakowań (choć wolałabym żeby to były opakowania do ponownego napełnienia). W związku z powyższym jak najbardziej jestem za takimi środkami i wyczekuję momentu, kiedy względy ekologiczne wezmą górę tymi nad ekonomicznymi.

 6. Wbrew pozorom nie tylko substancje chemiczne mogą sobie poradzić z brudem lub innymi zanieczyszczeniami, które pojawiają się w naszych domach. Obecnie coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw natury, wybierając ekologiczne i zdrowe rozwiązania. Takie naturalne środki czystości nie tylko są skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Wybierając ekoprodukty do sprzątania, można również zaoszczędzić pieniądze. Każdy z nas ma w szafkach kuchennych sodę oczyszczoną, ocet, cytrynę, sól, szare mydło oraz wodę. W porównaniu z innymi produktami znajdującymi się na rynku takie produkty są równie skuteczne, zdrowsze dla środowiska, tańsze i co jest bardzo istotne – są dostępne w każdym domu.Dostępne w sprzedaży produkty zawierają składniki, które ułatwiają zachowanie czystości oraz niszczą szkodliwe bakterie i wirusy. Detergenty budzą jednak bardzo negatywne skojarzenia, gdyż mają niekorzystny wpływ na środowisko, a często na nasze samopoczucie. Chcąc dokładnie posprzątać dom, jednocześnie chroniąc środowisko, można wybrać zdrowe środki czystości.EKOLOGICZNE TAKIE JAK W ARTYKULE

 7. Naturalna chemia i kosmetyki stają się coraz bardziej modne ponieważ ludzie też stają się coraz bardziej świadomi i coraz częściej sięgają po naturalne, ekologiczne środki które są przyjazne środowisku i dobrze się sprawdzają w warunkach domowych.
  Naturalne metody od dawna były przekazywane z pokolenia na pokolenie i są w naszych rodzinach rozpowszechniane gdyż czasami przynoszą lepszy efekt niż niejedna droga chemia ze sklepu.

 8. Przyzwyczajeni jesteśmy ,że najlepiej czyszczą preparaty chemiczne a zapominamy ,że dawniej nie było tyle chemii a nasze babcie bardzo dobrze radziły sobie z porządkami.Kwasek ,cytrynowy,soda oczyszczona,ocet to były środki używane w gospodarstwie i równie skuteczne.Bardzo dobrze ,ze firmy coraz większy nacisk kładą na środki Eco i coraz więcej mają one zwolenników wśród klientów.Może te chemiczne mają szybsze działanie ale niestety , niekorzystnie wpływają na środowisko i na nas samych.Warto poznać nowe środki Eco do sprzątania aby pomóc sobie i środowisku .

 9. Mogłam poznać Preparat Forlux PG 014 i FORLUX ZCD 007 Preparat do powierzchni zmywalnych .
  Zaskoczyły mnie skutecznością, wydajnością i przyjemnym zapachem.Używałam ich do ręcznego mycia bez rękawiczek – nie lubię ich. Skóra dłoni nie była podrażniona. Myłam różne powierzchnie zgodnie z zaleceniem producenta a efekty były( i są) bardzo dobre. Cena nie jest wygórowana, a przystępna.
  Z octem też zaczynam się coraz bardziej zżywać i nie tylko go do ogórków i innych marynat go używać. Sprawdza się.Tego octu ze skórką pomarańczową też spróbuję. Lubię pomarańczowy zapach. Kwasek cytrynowy do tej pory jako wybielacz i zamiennik cytryny stosowałam. Chętnie sprawdzę te ECO preparaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.